Transfers / Local Excursions

Transfers / Minibuses for rent

We offer the service of transfers from/to the airport and rent a minibus with a driver during your stay in Georgia. We have comfortable minibuses Mercedes-Benz Sprinter (for 16-18 persons).

If you decide to rent a minibus we assure you:

Modern, comfortable and air-conditioned cars

Cars with the appropriate racks to carry luggage

Well cared cars with a valid technical inspection

Experienced drivers, who are very familiar with the routes

Wycieczki lokalne

Jeżeli przebywają Państwo stacjonarnie w Tbilisi lub w Batumi oferujemy wycieczki jednodniowe do najciekawszych miejsc i regionów w okolicy. Podczas wycieczki zapewniamy transport komfortowym i klimatyzowanym samochodem osobowym lub busem (w zależności od ilości osób) oraz opiekę i usługi przewodnickie lokalnego pilota. Dzięki temu będą Państwo mogli sprawnie dotrzeć do ciekawych miejsc oddalonych od Państwa miejsca przebywania, usłyszeć historię regionu, odwiedzanych obiektów, a także historię Gruzji oraz informacje dotyczące życia codziennego Gruzinów. Poniżej prezentujemy kilka wycieczek lokalnych, które mogą Państwo wybrać zależnie od tego, gdzie Państwo przebywają. Programy wycieczek to nasze propozycje, które pozwolą Państwu odwiedzić najciekawsze miejsca w danym regionie i poznać inną odsłonę Gruzji poza wielkimi miastami. Każdą wycieczkę możemy też odpowiednio zmodyfikować, tak aby odpowiadała Państwa indywidualnym preferencjom.

1) KACHETIA – region słynący z produkcji wina
Jeżeli byłeś w Gruzji i nie byłeś w Kachetii, to nie poznałeś Gruzji. Tak mówią zarówno Gruzini, jak i wszyscy ci, którzy Kachetię odwiedzili. Gruzja to ojczyzna wina, Gruzini bez wina żyć nie mogą, dlatego też Kachetia, czyli region, gdzie produkuje się ponad 70% gruzińskiego wina to miejsce, które trzeba i warto odwiedzić. Liczne winiarnie pozwalają na degustację wina i czaczy (gruziński samogon) oraz na to, aby poznać tradycyjną technologię produkcji wina, która w Gruzji nie zmieniła się od tysięcy lat. Oprócz tradycji winiarskiej Kachetia ma do zaproponowania wiele innych atrakcji: piękne krajobrazy, malownicze miasteczka, stare cerkwie i monastery.

Program:
Rano wyjazd z Tbilisi do słynnej winiarnia Khareba, która umiejscowiona jest w tunelu wykutym w skale gór Kaukazu Wielkiego. Następnie udamy się do pięknie położonego, niezwykle malowniczego miasteczka Sighnaghi, nazywanego miastem miłości. Tuż obok miasteczka znajduje się monastyr Bodbe, w którym jest pochowana święta Nino – święta, która schrystianizowała Gruzję. Jest możliwość zorganizowania tradycyjnej gruzińskiej supry (biesiady) w lokalnym gospodarstwie. Powrót do Tbilisi.

Czas trwania wycieczki: cały dzień

2) ANANURI – KAZBEGI – CMINDA SAMEBA - MCCHETA
Monumentalne góry Kaukazu Wielkiego, piękne krajobrazy, ośnieżone szczyty – to wszystko możemy zobaczyć kierując się na północ Gruzji. Jeżeli chcecie poczuć magię gór i spędzić dzień pośród zapierających dech widoków, to ta wycieczka będzie strzałem w dziesiątkę.

Program:
Rano wyjazd z Tbilisi w kierunku Kazbegi (Stepancminda). Po drodze przystanek przy XVII-wiecznej twierdzy Ananuri położonej nad turkusowymi wodami Zbiornika Żinwalskiego. Następnie poruszając się Gruzińską Drogą Wojenną wjeżdżamy w góry Kaukazu Wielkiego, osiągając wysokość 2395 m.n.p.m. na Przełęczy Krzyżowej. Po dotarciu do górskiej miejscowości Kazbegi (1700 m.n.p.m.) przesiadamy się do samochodów terenowych i wjeżdżamy na wysokość 2170 m.n.p.m., gdzie znajduje się cerkiew Cminda Sameba. Cerkiew znajduje się na wzgórzu u stóp monumentalnej góry Kazbek i stanowi jeden z symboli Gruzji. Następnie zjeżdżamy z gór w kierunku Tbilisi. Po drodze zatrzymujemy się z Mcchecie – dawnej stolicy Gruzji, gdzie zwiedzamy katedrę Sweti Cchoweli oraz górujący nad Mcchetą monastyr Dżwari. Mccheta jest bardzo urokliwym miasteczkiem, w którym po zwiedzaniu i miłym spacerze można smacznie zjeść w lokalnej restauracji oraz nabyć rożnego rodzaju pamiątki, których jest tam pod dostatkiem. Powrót do Tbilisi.

Czas trwania wycieczki: cały dzień

3) RAFTING na rzece Pszawi
Jeżeli chcecie spędzić aktywnie dzień poza zgiełkiem dużego miasta, to rafting jest świetnym pomysłem. Gruzja jako górski kraj posiada dużo górskich rzek, które idealnie nadają się do wodnych szaleństw na łódce. Rafting oprócz adrenaliny i dobrej zabawy gwarantuje też spędzenie czasu w pięknych okolicznościach przyrody.

Program:
Rano wyjazd z Tbilisi do bazy raftingowej na rzecze Pshavi (1,5-2 h od Tbilisi). Na miejscu czas na przebranie, dobór sprzętu i krótki instruktaż. Następnie przejście do pontonów i rafting czas zacząć. Czas trwania raftingu to około 1,5 godziny. Po zakończeniu spływu możliwość zorganizowania pikniku. Jeżeli ktoś chciałby ten dzień uczynić jeszcze bardziej aktywnym, to istnieje możliwość wypożyczenia rowerów w bazie i dojechanie na miejsce rozpoczęcia raftingu na dwóch kółkach (ok. 13 km).

Czas trwania wycieczki: 8h – cały dzień (w zależności od wybranych atrakcji)

Pobyt w BATUMI: 1) KUTAISI – MONASTYR GELATI – MONASTYR MOCAMETA - JASKINIA PROMETEUSZA
Dawno temu Jazon wybrał na wyprawę w poszukiwaniu złotego runa i dotarł do miasta Aia znajdującego się na terenie Kolchidy. Podążając śladem mitologicznego śmiałka dotrzemy do miasta Kutaisi (dawnego miasta Aia), gdzie zwiedzając miasto i okolice będzie nam towarzyszył nie tylko mit o Argonautach.

Program:
Rano wyjazd z Batumi w kierunku Kutaisi. Za początku odwiedzimy Jaskinię Prometeusza, która znajduje się ok. 25 km od Kutaisi. Jaskinia zachwyca swoją wielkością i niesamowitymi formami skalnymi, które są pięknie wyeksponowane. Następnie odwiedzimy monastyr Gelati, który jest bardzo znaczącym miejscem dla Gruzji. Monastyru został ufundowany przez wielkiego króla Gruzji Dawida Budowniczego i powstała przy nim akademia filozoficzna, będąca bardzo ważnym ośrodkiem nauki w dawnych czasach. W Gelati można podziwiać niesowicie dobrze zachowane freski, spośród których najstarsze pochodzą nawet z XII wieku. Następnie udamy się do rzadko odwiedzanego monastyru Mocameta, który położony jest na wysokiej skarpie nad wąwozem rzeki Rioni. Później pojedziemy do Kutaisi, gdzie będzie czas wolny na spacer po mieście oraz obiad. W centrum warto przejść się na Biały Most, na główny plac z fontanną nawiązującą do złota Kolchidy, wjechać kolejką linową na wzgórze, gdzie znajduje się bardzo małe wesołe miasteczko, a stamtąd przejść do katedry Bagrati, która tak jak monastyr Gelati od 1996 roku wpisana jest na listę UNESCO. Katedra Bagrati położona jest na wzgórzu, skąd rozpościera się piękny widok na Kutaisi. Popołudniu powrót do Batumi.

Czas trwania wycieczki: 9-10 h